Sıkça Sorulan Sorular

November 16, 2015

SSS

 

Kongre hazırlıklarına devam ederken, sizlerin sorduğu soruları derledik ve cevaplandırmaya çalıştık.

 • KATILIMCI BAŞVURUSU YAPARKEN YAŞANAN SIKINTILAR HK.
   
  Bu sene kongremizdeki bütün çağrıları vopool.net üzerinden yapmayı planladık. Vopool sistemi sosyal sorumluluk projeleri alanında ulusal ve uluslararası platformda faaliyet gösteren ve gönüllüler ile STÖ’leri/Projeleri bir araya getiren bir platformdur. (Detayları vopool’u biraz kurcalayarak bulabilirsiniz)
   
  Kongre’de katılımcı olabilmeniz için başvuru linkimiz: http://vopool.net/event/sspkongre-iii-kongre-katlmc-basvurular_208.html burada yer almaktadır.
   
  Başvuru yaparken izlemeniz gereken adımlar:
  – Vopool’a üye olmanız (İster manuel olarak başvuru yapabilir ister doğrudan facebookunuz ile bağlanabilirsiniz)
  – Vopool profilinizi doldurmanız (bu kısım önemlidir. 5 dakikanızı ayırarak profilinizi güncelleyebilirsiniz. Bu sayede kongreye katılacak kişilerle ilgili istatistiki verileri daha rahat çıkarıp sizlere sunabileceğiz – hangi illerden katılım var, – hangi oluşumlar katılım sağlamış vb. Bu bağlamda kongre açısından profilinizde geçerli bir profil fotoğrafı olmasını, isim-soyismin doğru yazılmasını, temsil edilen kurumun doldurulmasını, email ve telefon bilgilerinizin doldurulmasını önemsiyoruz.)
  – Profilinizi yeniledikten sonra, başvuru sayfasına tekrar ulaşıp ‘şimdi başvuru’u tıklamanız ve 1 dk.nızı alacak soruları cevaplayarak başvuru yapmanız mümkündür.
   
  Vopool’a bir kez üye olmanız, sonraki kongre ve projelere daha hızlı şekilde başvuru yapmanıza olanak sağlayacaktır.
 • Delege Katılımcılar ne gibi imkanlardan faydalanabilecektir?

  Delege katılımcı olarak öncelikle Kongre’ye katkı sağlamış oluyorsunuz. Çünkü kongre için gerekli giderler Delege Katılımları sayesinde karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra bez çanta, kongre kitabı ve promosyon malzemelerine sahip olabilecektir. Ayrıca eğer ayarlanabilinirse Delege Katılımcıların öğle yemekleri (lunch box şekliden) de yine karşılanmaya çalışılacaktır. Kongre kayıt masasında delege katılımcılarına alacakları hizmet ve imkanlardan bahsedilecektir.

 • Konge’de sertifika/katılım belgesi tarzı bir belge veriyor musunuz?

  Evet, kongreye katılım sağlayan herkese KATILIM BELGESİ, katkı sağlayan herkese ise TEŞEKKÜR BELGESİ verilecektir. Tek koşul şudur: Kongre’nin tamamına katılmış olmak. Dolayısıyla katılım belgeleri kongrenin son gününden önce verilmeyecektir. (Gerçekten bu konuda ciddiyiz, kongreye tamamen katılmadığınız taktirde katılım belgesi talep etmeyiniz :))

 • Projemle sisteminize proje başvurusu yapamıyorum, sorun yaşıyorum, ne yapmalıyım? 

Bildiğiniz üzere proje başvurularını 28 Şubat’a kadar buradan yapabiliyorsunuz. Proje başvurusu aşamasında  sistemsel bir problem yaşamanız  durumunda şu yolu izleyiniz: Sorunu net olarak gösteren kısmın ekran görüntüsünü alınız –> Sorunu kısaca özetleyen bir mail ile bilgi@sspkongre.com adresine gönderiniz.

 • Kongre’ye katılım ücretli midir? Ücretsiz olarak katılım sağlayabiliyor muyuz?

Kongre’ye katılım sağlayıp proje sunumları ve davetli konuşmacıları dinlemek ÜCRETSİZ olup, bunun yanında kongre kitabı, bez çanta, promosyon materyalleri, öğle yemeği ve kokteyl gibi delegelere sağlanan hizmetlerden ancak Kongre Delegeleri faydalanabilecektir.

 • Sunum formatı var mı?

Kongre’de sunumlar özgün olarak yapılacaktır. Herhangi bir format söz konusu değildir. Bizim önerimiz interaktif, yaygın eğitim metotlarını içeren ve dikkatleri çekecek bir sunum tekniği uygulamanızdan yanadır.

 • Sunumlu proje sahiplerine ulaşım ya da konaklama olanağı kongre tarafından mı karşılanıyor?

Hayır. Kongre’de sunum yapacak proje sahipleri, projelerini sunmak için kendi imkanlarıyla kongreye katılım sağlayacaklardır. Proje temsilcileri ‘Kongre Delegesi’ olacakları için, delegelere sunulan hizmetlerden yararlanabileceklerdir: Kongre kitabı, bez çanta, promosyon materyalleri, öğle yemeği, kokteyl…

 • Projeksiyon olanağı var mıdır?

Kongre’de sunumlar projeksiyon yardımıyla sunulabilecektir. Kullanıma hazır bir adet bilgisayar da mevcuttur.

 • Kongre’de sunum yapacağım, kürsüde mi sunum yapmalıyım? Pointer ve/veya yaka mikrofonu olanağı var mıdır?

Kongre’de sunum yapacak kişiler için yaka mikrofonu olanağımız mevcut olup pointer ile hareket alanı sağlanacaktır.

Aradığınız cevaba ulaşamadınız mı? Lütfen sorularınızı buradan bize ulaştırın, cevaplayalım.