16/11/2015

Sıkça Sorulan Sorular

SSS

 

Kongre hazırlıklarına devam ederken sizlerin sorduğu sorulara, genel bilgi vermek amacıyla, buradan da yanıtlar  verilecek ve bu yanıtlar yayımlanacaktır.

Soru7: Sözlü sunum için hazırlanması istenilen proje özeti hangi formata göre hazırlanmalıdır?

Yanıt7: Projelerini sözlü olarak sunmak isteyen kişilerin burada (http://sspkongre.com/sunumformati/) belirtilen koşullarda proje özeti hazırlamaları beklenilmektedir. Aksi taktirde projeniz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Soru6: Kongre salonuna nasıl ulaşabilirim?

Yanıt6: Kongre Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Gençlik Parkı Kültür Merkezi içindeki Necip Fazıl Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Salona ulaşım, toplu taşıma araçlarıyla kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Konferans Salonuna en yakın metro istasyonu Ulus Metrosudur (Not: Bu durak Batıkent-Kızılay Metro Hattının Ulus durağıdır). Aynı zamanda Rüzgarlı Dolmuş Durakları’da yine kongre salonuna yakın bir konumda konuşlanmıştır. Ankara dışından gelecek katılımcılar için sadece AŞTİ’den daha sonra belirtilecek zamanda 1 servis kaldırılması öngörülüyor. Kongreye katılmak adına başvuru yapan katılımcılarla servis bilgisi email yoluyla paylaşılacaktır.

sspkongre4_kongresalonu

Soru5: Kongreye kimler katılabiliyor? 

Yanıt5: Kongrede dinleyici olarak herkes *ücretsiz olarak katılım sağlayabiliyor. Kongre katılımı konusunda herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Fakat katılım sağlayacak kişilerin konferans salonunda yer kalmama ihtimaline karşılık sitemizde bulunan katılım (http://sspkongre.com/katilim/) ile ilgili bölümde 02 Nisan 2018 tarihinde yayımlanacak başvuru formunu doldurmasını tavsiye ederiz.

Soru4: Kongre’ye birden fazla proje ile başvuru yapabilir miyiz? Başvuru yapmak için herhangi bir koşul/sınırlama (yaş, eğitim düzeyi, herhangi bir STÖ’ye bağlı olma vb.) var mıdır?

Yanıt4: SSPKONGRE’ye birden fazla proje ile başvuru sağlayabilirsiniz. Projelerinizin değerlendirmesi Danışma Kurulu tarafından yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda, kabul edilmesi durumunda, birden fazla projenizi de kongrede sunabilirsiniz. Bunun için herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Ayrıca, proje başvurusu yapmanız için de yine herhangi bir sınırlama (yaş, eğitim düzeyi, STÖ’ye bağlı olma ya da olmama durumu gibi) söz konusu değildir.

Soru3: Kongreye katılmak için herhangi bir kuruma bağlı olmamız gerekmekte midir?

Yanıt3: Kongrede ücretsiz katılımcı veya delege olmak için herhangi bir kuruma bağlı olmanız gerekmemektedir.  Kongre ekibi olarak gönlümüzden geçen ise bir STÖ’de gönüllü olmanızdan yanadır. Çünkü Sosyal Sorumluluk Projeleri ekip çalışmasıdır! Birlikte üretme ve değer katma çalışması… 

Soru2: Kongrede delegelere ve katılımcılara öğle yemeği verilecek midir?

Yanıt2: Kongrede yalnızca delegelere öğle yemeği verilecek olup, diğer katılımcılara öğle yemeği verilmesiyle ilgili sponsor arayışımız devam etmektedir.

Soru1: Kongreye katılacak kişilerin yol ve konaklama masrafları karşılanmakta mıdır?

Yanıt1: Kongreye katılacak olan proje temsilcileri, STÖ fuaye sorumluları, kongre gönüllüleri de dahil olmak üzere hiçbir katılımcının konaklama ve ulaşım giderleri karşılanmamaktadır. Kongre ekibi olarak email atmanız durumunda konaklama ve ulaşım alternatifleri ile ilgili tavsiyelerde bulunabiliriz.

Aradığınız cevaba ulaşamadınız mı? Lütfen sorularınızı buradan bize ulaştırın, cevaplayalım.