16/11/2015

Sıkça Sorulan Sorular

SSS

 

Kongre hazırlıklarına devam ederken sizlerin sorduğu sorulara, genel bilgi vermek amacıyla, buradan da yanıtlar  verilecek ve bu yanıtlar yayımlanacaktır.

Soru10: Kongrenin servis olanağı söz konusu mudur? Servis var ise, detaylı bilgi verebilir misiniz?

Yanıt10: Kongremiz kapsamında servis olanağı sağlanacaktır. Servis kullanmak isteyenler 28 Nisan sabah saat:09:00’da hareket edecek olan, AŞTİ’den kalkıp (Kalkış yeri ile ilgili bilgiyi lütfen Yağmur Bayındır’ı arayarak öğreniniz: 0 553 762 03 14) doğrudan kongre salonuna gelecek olan servisi kullanabilirler. Ayrıca, aynı gün servis saat:19.00’da Kongre salonundan kalkıp AŞTİ’ye gidecektir. Detaylı bilgi için Yağmur hanım ile iletişime geçiniz.

Soru9: Kongrenin ve proje sunumlarının dili ne olacaktır? Hangi dilde proje başvurusu ve sunumu yapılacaktır.

Yanıt9: ‘Ulusal’ düzeyde organize edilen kongrenin dili ‘Türkçe’, ‘Uluslararası’ düzeyde organize edilecek kongrenin dili ‘İngilizce’ olacaktır. Proje başvuruları da belirtilen dillerde yapılacaktır.

Soru8: Sözlü sunum için başvuru yaptığımızda poster sunum ve STÖ fuayesi için de başvuru yapıp, projemizi  poster sunum ve oluşumumuzu STÖ fuayesinde stand açarak görünür kılabilecek miyiz?

Yanıt8: Sözlü sunum, STÖ fuayesi ve poster sunum birbirinden bağımsız faaliyetlerdir. Dolayısıyla sözlü sunuma başvurusunu yapmış olan proje temsilcisi, talep etmesi durumunda poster sunum ve STÖ fuayesine de başvuru yapabilecektir. Bizler sözlü sunum yapan proje temsilcilerinin aynı zamanda poster sunum yapmasını, bu sayede projelerininin etkilerini artırmalarını tavsiye ediyoruz. 

Soru7: Sözlü sunum için hazırlanması istenilen proje özeti hangi formata göre hazırlanmalıdır? Proje tanıtım dosyasını göndersek projemiz değerlendirmeye alınır mı?

Yanıt7: SSPKONGRE’nin sunumlu projeler ve poster sunum için hazırladığı bir format vardır. Sunulacak projelerin eşit ve anlaşılır bir zeminde değerlendirilmesi için proje başvurusu yapacak STÖ temsilcilerinin bu formata uygun şekilde başvuru yapması beklenmektedir! Projelerini sözlü olarak sunmak isteyen kişilerin burada (http://sspkongre.com/sunumformati/) belirtilen koşullarda proje özeti hazırlamaları beklenilmektedir. Aksi taktirde projeniz değerlendirmeye alınıp alınmaması danışma kurulunun inisiyatifinde olacaktır. 

Soru6: Kongre salonuna nasıl ulaşabilirim?

Yanıt6: Kongre Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Gençlik Parkı Kültür Merkezi içindeki Necip Fazıl Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Salona ulaşım, toplu taşıma araçlarıyla kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Konferans Salonuna en yakın metro istasyonu Ulus Metrosudur (Not: Bu durak Batıkent-Kızılay Metro Hattının Ulus durağıdır). Aynı zamanda Rüzgarlı Dolmuş Durakları’da yine kongre salonuna yakın bir konumda konuşlanmıştır. Ankara dışından gelecek katılımcılar için sadece AŞTİ’den daha sonra belirtilecek zamanda 1 servis kaldırılması öngörülüyor. Kongreye katılmak adına başvuru yapan katılımcılarla servis bilgisi email yoluyla paylaşılacaktır.

sspkongre4_kongresalonu

Soru5: Kongreye kimler katılabiliyor? Konaklama/Ulaşım, öğle yemeği vb. karşılıyor musunuz? 

Yanıt5: Kongrede dinleyici olarak herkes *ücretsiz olarak katılım sağlayabiliyor. Kongre katılımı konusunda herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Fakat katılım sağlayacak kişilerin konferans salonunda yer kalmama ihtimaline karşılık sitemizde bulunan katılım (http://sspkongre.com/basvur/katilim/) ile ilgili bölümde 02 Nisan 2018 tarihinde yayımlanacak başvuru formunu doldurmasını tavsiye ederiz.
Ulaşım, konaklama ve öğle yemeği konusu SORU1 ve SORU2’de yanıtlanmıştır. 

Soru4: Kongre’ye birden fazla proje ile başvuru yapabilir miyiz? Başvuru yapmak için herhangi bir koşul/sınırlama (yaş, eğitim düzeyi, herhangi bir STÖ’ye bağlı olma vb.) var mıdır?

Yanıt4: SSPKONGRE’ye birden fazla proje ile başvuru sağlayabilirsiniz. Projelerinizin değerlendirmesi Danışma Kurulu tarafından yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda, kabul edilmesi durumunda, birden fazla projenizi de kongrede sunabilirsiniz. Bunun için herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Ayrıca, proje başvurusu yapmanız için de yine herhangi bir sınırlama (yaş, eğitim düzeyi, STÖ’ye bağlı olma ya da olmama durumu gibi) söz konusu değildir.

Soru3: Kongreye katılmak için herhangi bir kuruma bağlı olmamız gerekmekte midir?

Yanıt3: Kongrede ücretsiz katılımcı veya delege olmak için herhangi bir kuruma bağlı olmanız gerekmemektedir.  Kongre ekibi olarak gönlümüzden geçen ise bir STÖ’de gönüllü olmanızdan yanadır. Çünkü Sosyal Sorumluluk Projeleri ekip çalışmasıdır! Birlikte üretme ve değer katma çalışması… 

Soru2: Kongrede delegelere ve katılımcılara öğle yemeği verilecek midir?

Yanıt2: Kongrede yalnızca delegelere öğle yemeği verilecek olup, diğer katılımcılara öğle yemeği verilmesiyle ilgili sponsor arayışımız devam etmektedir.

Soru1: Kongreye katılacak kişilerin yol ve konaklama masrafları karşılanmakta mıdır?

Yanıt1: Kongreye katılacak olan proje temsilcileri, STÖ fuaye sorumluları, kongre gönüllüleri de dahil olmak üzere hiçbir katılımcının konaklama ve ulaşım giderleri karşılanmamaktadır. Kongre ekibi olarak email atmanız durumunda konaklama ve ulaşım alternatifleri ile ilgili tavsiyelerde bulunabiliriz.

Aradığınız cevaba ulaşamadınız mı? Lütfen sorularınızı buradan bize ulaştırın, cevaplayalım.